0 232 252 49 82

Yerli Otomobile Öneri

Yerli otomobille ilgili yeni oneri

YERLİ OTOMOBİLLE İLGİLİ YENİ ÖNERİ

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, yerli otomobille ilgili kendi önerisinin menzili uzatılmış elektrikli otomobil yönünde olduğunu söyledi. Işıkın önerisinde araçta hem elektrikli motor hem de benzinle çalışan bir jeneratör bulunuyor ve bu jeneratör batarya azaldıkça devreye girip yeniden dolduruyor.

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, Antalyanın Alanya ilçesinde bir otelde Adalet ve Medeniyet Derneğince Milli Teknoloji, Milli Yazılım ve Milli Üretim temasıyla düzenlenen Mühendislik Buluşması etkinliğine katıldı.

Işık, yerli otomobille ilgili yaptığı açıklamada kendi önerisi olan menzili uzatılmış elektrikli araç (hibrit araç) konusunu da dile getirdi.

Işık, şöyle konuştu:

Gelecek elektrikli otomobilde. O zaman bizim otomobilimiz elektrikli olmalı. Çalışmaları başlattık ancak altyapı belli bir sürede hazırlanamayacağı için, menzili uzatılmış elektrikli otomobil modelini benimsedik. Bu modelde, araçta bir batarya var, 20 veya 30 kwh. Yapılan araştırmalara göre büyük şehirlerde insanlar günde ortalama 60 km, küçük şehirlerde ise 20 km yol yapıyor.

Eğer araç 100 km menzili garanti altına alırsa, insanlar akşam evinde şarja takıp sabah arabasına binip gidebilir. Ama İstanbuldan Ankaraya gidecekseniz, her 100 kmde durup şarj edemezsiniz. Ona da menzilin uzatılması için benzinle çalışan küçük bir jeneratör koyuyorsunuz, aracın bataryası yüzde 30un altına düştüğünde jeneratör çalışıyor ve 15 dakikada bataryayı dolduruyor. Siz de her yere gönül rahatlığı ile gidebiliyorsunuz. Bu şekilde 1000 kmlik mesafeyi max 20 litre benzinle alabiliyorsunuz. Benim önerim menzili uzatılmış elektrikli araç olması. Bence bu çok daha kolay ticarileşir.

.

 

 

#rentacar#airport#izmircarrental#izmirrentacar#izmirhaber#adnanmendereshavalimanı#carrental#secka
#oto#otomobil#ara#izmir#arac#vasta#auto#vermietung#kiralama#kiralıkoto#havalimanı#otogar#lks#rentacar#rental
#gaziemirrentacar#izmiraraçkiralama#izmirotokiralama#izmirarabakiralama#izmirrentacar#izmirkiralıkaraç
#izmirkiralıkaraba#araçkiralama#arabakiralama#otokiralama#rentacar#carrental#carhire#izmirrentacar
#izmirhavalimanıaraçkiralama#adnanmendereshavalimanıotokiralama

 
Destek ve Rezervasyon Hattı 0 232 252 49 82