0 232 252 49 82

Hyundai Rekor Kırdı

Hyundai 4 milyarla ihracat rekoru kırdı

Hyundai Assan, yılın ilk 7 ayında 120 bin i20 ve i10u 40tan fazla ülkeye gönderdi. Şirket 4 milyar liralık ihracatla tüm zamanların en yüksek rakamına ulaştı

 
Hyundai 4 milyarla ihracat rekoru kırdı

HyundaI Assan, 2002 yılında başladığı ihracatta tarihinin en yüksek seviyesine ulaşarak kendi rekorunu kırdı. İzmit Ali Kahyadaki tesislerinde i10 ve i20 modellerini üreterek hem iç pazara hem de Avrupaya satış yapan Hyundai Assan, 7 aylık süreçte 120 bin 482 adetlik ihracata imzasını atarak tarihinin en yüksek rakamına ulaştı. Hyundai Assanın en iyi müşterileri Almanya, İngiltere ve İtalya oldu.

Hyundai Assan Genel Müdürü Önder Göker, Türkiyede ürettikleri araçların yüzde 90ını 40tan fazla ülkeye ihraç ettiklerini kaydederek, İlk 7 aylık ihracatımızda tarihimizin en yüksek rakamına ulaştık ve ciromuz 4 milyar TL’den fazla gerçekleşti dedi.

Ekonomiye destek

Göker, şöyle devam etti: Bu yıl Türkiyede üretime başlamamızın 20nci yılını kutluyoruz. Aynı zamanda ihracatta da 15 yılı geride bıraktık. Önümüzdeki dönemlerde de Türkiye ekonomisine en üst seviyede katkıda bulunmaya devam edeceğiz.


 

#rentacar #airport #izmircarrental #izmirrentacar #izmirhaber#adnanmendereshavalimanı #carrental #secka

 

#oto #otomobil #ara #izmir #arac #vasta #auto #vermietung #kiralama #kiralık oto #havalimanı #otogar #lks #rent a car #rental #gaziemir rent acar #izmir araç kiralama #izmir oto kiralama #izmir araba kiralama #izmir rent a car #izmir kiralık araç #izmir kiralık araba #araç kiralama #araba kiralama #oto kiralama #rent a car #car rental #car hire #izmir rent a car #izmir havalimanı araç kiralama #adnan menderes havalimanı oto kiralama 
Destek ve Rezervasyon Hattı 0 232 252 49 82