0 232 252 49 82

Otomotivde ÖTV ve KDV

Otomotivde ÖTV ve KDV indirimi uzatıldı!

 

Otomobil ve ticari araçları kapsayan ÖTV ve KDV İndirimi 31 Ekim 2018’de Resmi Gazete’de duyurulmuştu. Sektöre büyük bir ivme kazandıran ve 31 Aralık 2018’de sona ereceği duyurulan düzenleme 3 ay süreyle uzatıldı.

OTOMOTİVDE ÖTV VE KDV İNDİRİMİ UZATILDI!

ÖTV ve KDV oranlarında büyük indirim getiren ve 31 Mart 2019 tarihinde sona ermesi planlanan düzenlemeye göre motor silindir hacmi 1600 ccden (1,6 lt) düşük olan otomobillerde ÖTV oranı yüzde 15 düşürülerek yüzde 35 olarak uygulanacak. Ticari araçlardaysa indirim KDV oranında yapılıyor. Yüzde 18 olan KDV, düzenlemeyle birlikte yüzde 1 olarak uygulanıyor. ÖTV ve KDV oranlarındaki indirim düzenlemesinin tarihinin uzatılmasıyla birlikte artık motosiklet ve römorklarda da vergi indirimi var. Tarımda kullanılan römorklar ile diğer römorklar için de KDV oranı yüzde 1 olarak belirlendi. Motor silindir hacmi 250 ccyi geçmeyen motosikletler ve bir yardımcı motoru bulunan tekerlekli taşıtlardan alınan ÖTV sıfırlandı.

#rentacar #airport #izmircarrental #izmirrentacar #izmirhaber#adnanmendereshavalimanı #carrental #secka

#oto #otomobil #ara #izmir #arac #vasta #auto #vermietung #kiralama #kiralık oto #havalimanı #otogar #lks #rent a car #rental #gaziemir rent acar #izmir araç kiralama #izmir oto kiralama #izmir araba kiralama #izmir rent a car #izmir kiralık araç #izmir kiralık araba #araç kiralama #araba kiralama #oto kiralama #rent a car #car rental #car hire #izmir rent a car #izmir havalimanı araç kiralama #adnan menderes havalimanı oto kiralama 
Destek ve Rezervasyon Hattı 0 232 252 49 82