0 232 252 49 82

Yerli Otomobil Gelişiyor!

Yerli otomobile yerli pil;

YERLİ OTOMOBİLE YERLİ PİL

Türkiyenin Otomobil Ortak Girişim Grubunda yer alan beş babayiğitten biri olan Zorlu Holding, yerli otomobilin pilini geliştiriyor

 

Türkiyenin yerli otomobilini üretmek için yola çıkan Ortak Girişim Grubu, çalışmalara başladı. Takvime göre ilk prototipi 2019da üretmeyi planlayan Ortak Girişim Grubunun 2021de yerli otomobili satışa sunması hedefleniyor. Türkiyenin Otomobili Ortak Girişim Grubunda yer alan Beş babayiğitten biri olan Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu, yerli otomobil projesiyle ilgili bilgi verdi. Yerli otomobilin pili üzerinde çalıştıklarını söyleyen Zorlu, grubun bu konuda katkı vereceğini kaydetti. Bursada düzenlenen Otomotiv Buluşmaları organizasyona yurtiçi ve yurtdışında davetlilerin katıldığını söyleyen Zorlu, etkinlik süresince ikili iş görüşmelerinin yapıldığını anlattı. Yerli otomobil üretiminde göreve talip olduklarını belirten Zorlu, şöyle devam etti: Bu konsorsiyumda yer aldık. Biz, sanayiden gelen bir grubuz. Türkiyede sanayide istihdam yapan en büyük gruplardan biriyiz. Sanayide 30 bin çalışanımız var. Yerli otomobilde güzel şeyler olacak. Buna herkesin inanması lazım. İnanmazsanız bir şey olmaz. Yola çıktık. Ya Allah, Bismillah diyoruz. İnşallah sonunu da iyi neticelendiririz. Ülkemiz ve grubumuz adına hayırlısı olsun diyorum.

Gelecek elektrikli otomobilde Otomotiv dünyasında geleceğin elektrikli ve sürücüsüz otomobillerde olduğunu ifade eden Zorlu, elektrikli araçların IT, pil ve motordan oluştuğunu dile getirerek, şunları kaydetti: Vestel, Türkiyede ilk 4.0a geçecek kurumlardan biridir. 4.0ın yazılımlarını da robotlarını da kendi içimizde yapıyoruz. Grubumuz bu hususta katkı sağlayacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Pil konusunda çalışmalarımız var. Geçen hafta Zorlu Meta Nikel Kobalt Tesisi açılışını gerçekleştirdik. Kobalt ve sülfat rafinerisi kurduk ve bunların ham maddesi de Türkiyede.


 

#rentacar#airport#izmircarrental#izmirrentacar#izmirhaber#adnanmendereshavalimanı#carrental#secka
#oto#otomobil#ara#izmir#arac#vasta#auto#vermietung#kiralama#kiralıkoto#havalimanı#otogar#lks#rentacar#rental
#gaziemirrentacar#izmiraraçkiralama#izmirotokiralama#izmirarabakiralama#izmirrentacar#izmirkiralıkaraç
#izmirkiralıkaraba#araçkiralama#arabakiralama#otokiralama#rentacar#carrental#carhire#izmirrentacar
#izmirhavalimanıaraçkiralama#adnanmendereshavalimanıotokiralama 
Destek ve Rezervasyon Hattı 0 232 252 49 82